Social

Domény

Základnou podmienkou bezplatnej prevádzky web stránky na serveri FreeServer.sk je registrácia vlastnej domény. U nás vaša stránka nebude mať komplikované meno ako je to na iných freehostingoch. Podobnosti o tom čo je to doména a aké výhody vám prináša nájdete tu.

Registráciu domén pre nás zabezpečuje jeden z najväčších slovenských registrátorov Webglobe – Yegon, s.r.o. Môžete si tak vybrať z mnohých koncoviek za vynikajúce ceny.
Objednať

Cenník

Doména EUR EUR s DPH
.sk 19.92 23,90
.cz 19.92 23,90
.eu 19.92 23,90
.com 19.92 23,90
.net 19.92 23,90
.org 19.92 23,90
.info 19.92 23,90

Čo je doména?Doménové meno je adresa www stránky na internete (napríklad www.freeserver.sk), malo by byť rozumne krátke, výstižné a ľahko zapamätateľné. Ak napríklad predávate hračky a máte firmu s názvom Najlepšie Hračky s.r.o. tak ideálny názov domény pre vašu webstránku bude www.hracky.sk alebo www.najlepsiehracky.sk.

Ak chcete prevádzkovať súkromnú stránku ako napríklad blog alebo fotoalbum môžete si zaregistrovať doménu www.vasepriezvisko.sk. V takomto prípade to možno nie je natoľko dôležité, ako keď vám má web stránka zarábať peniaze, ale možností využitia je viacero. Môžete napríklad svojej rodine povytvárať ľubovoľný počet subdomén v tvare www.meno.priezvisko.sk (ktoré sú zadarmo) a umožniť tak viacerým členom vašej rodiny mať svoje stránky bez toho, že by museli čokoľvek platiť.

Vlastná doména zároveň dovoľuje používať emailové adresy v tvare niečo@najlepsiehracky.sk alebo meno@priezvisko.sk. Ak sa rozhodnete z akéhokoľvek dôvodu presunúť svoje stránky k inému poskytovateľovi ich www adresa a rovnako ani vaše emailové adresy sa nezmenia – doména je totiž vaša – tým odpadá potreba upravovať vizitky, hlavičkový papier či reklamné materiály a oznamovať známym alebo zákazníkom zmenu vašich webových a emailových adries.

Bezplatné webhostingové služby tradične ponúkajú adresy v zložitých tvaroch ako napríklad http://web.freehosting.com/home/najlepsiehracky. Takáto adresa je pre vášho potenciálneho zákazníka, ktorý ju počuje v reklame v rádiu alebo si ju prečíta na billboarde nezapamatateľná a nebudí dobrý dojem. My sme sa preto rozhodli poskytovať free webhosting na skutočne zákazníckych doménach.

Registrácia domén má svoje obmedzenia – môžete použiť len taký názov aký už niekto iný nepoužíva – na overenie či je adresa, o ktorú máte záujem voľná slúži pole „Overiť doménu“, ktoré nájdete v hornej časti našej stránky.

Registráciu domén pre nás zabezpečuje jeden z najväčších slovenských registrátorov Webglobe – Yegon, s.r.o.. Môžete si tak vybrať z mnohých koncoviek za vynikajúce ceny.


©2011-2017 freeserver. Všetky práva vyhradené.